Wisełka Fordon

Kolejny świetny występ Wisełki Bydgoszcz Fordon!!!

Nasi młodzi piłkarze przynoszą nam kolejny powód do dumy! W swoim debiucie na międzynarodowym turnieju piłkarskim Pomartech Cup 2016 U-9 nasi chłopcy zajęli bardzo dobre 6 miejsce!!


30 kwietnia już po raz kolejny byliśmy świadkami zmagań chłopców z rocznika 2007. W tegorocznej edycji turnieju brały udział 24 drużyny z 3 krajów Polski, Niemiec i Anglii. Wśród zgłoszonych drużyn mogliśmy znaleźć między innymi zespół Norwich City, której dorosły zespół występuje w Premier League!


Zespół Wisełki Bydgoszcz Fordon trafił do grupy D, gdzie nasi chłopcy mierzyli się z takimi zespołami jak VFB Berlin Friedrichshain (Niemcy), KKPN Bałtyk Koszalin, MKS Polonia Warszawa, KS Sokół Pniewy, TMS Suchary Suchy Las.

W pierwszym meczu turnieju nasi piłkarze z logo PROTEKTOR na koszulkach ulegli po zaciętej walce zespołowi KKPN Bałtyk Koszalin 3-1. Jedyną bramkę dla Wisełki strzelił Mateusz Piątek, po podaniu Adriana Chudzińskiego. Mimo zaangażowania do ostatniej sekundy spotkania nie udało się odrobić strat do zespołu z Koszalina. Małym pocieszeniem może być fakt, że chłopcy doznali tej porażki z przyszłym zwycięzcą Turnieju Pomartech Cup 2016…

Piłkarze Wisełki szybko otrząsnęli się po porażce w pierwszym meczu i wygrali drugie spotkanie 1-0 z TMS Suchary Suchy Las. Gola zdobył Mateusz Piątek. Wynik nie odzwierciedla do końca przewagi naszego zespołu nad rywalami. Natomiast w swoim trzecim pojedynku Wisełka rozgromiła wręcz zespół z Niemiec – VFB Berlin Friedrichshain aż 4-0! Na wynik złożyło się kolejne trafienie Matusza Piątka. Dwa trafienia dołożył Patryk Kowalski, a jedną bramkę strzelił Szymon Pączek.


Zespół z Fordonu idąc za ciosem pokonał aż 7-1 drużynę KS Sokół Pniewy!! Ten mecz był niczym koncert naszych chłopców. Przejęli inicjatywę od samego początku, kontrolując wynik meczu i punktując bezradnych rywali. Hat-trickiem popisał się Szymon Pączek, swój drugi dublet dołożył Patryk Kowalski, na finalny wynik składają się bramki Stanisława Kotlęgi! W ostatnim meczu pierwszej fazy grupowej Wisełka Bydgoszcz wygrała pewnie z MKS-em Polonia Warszawa 2-0. Swoją pierwszą bramkę na turnieju strzelił Maks Sikora, natomiast swojego piątego już gola na turnieju zdobył Szymon Pączek!


Wisełka Fordon

Ostateczne rozstrzygnięcie miało zapaść w drugiej, finałowej rundzie. Wisełka przez pierwszą fazę grupową przeszła jak burza, więc ostrzyliśmy sobie apetyty na świetne mecze w grupie mistrzowskiej! Chłopcy w żółtych koszulkach z logo Protektor na piersi toczyli niesamowicie zacięte pojedynki w grupie finałowej. W pierwszym meczu tej fazy pechowo ulegli Warcie Poznań 1-2. Gola zdobył Patryk Kowalski. Ta porażka nie podcięła skrzydeł Wisełce i po zwycięstwie na KS-em Koziołek Poznań 3-2 wróciliśmy do walki o triumf w zawodach!

Zwycięstwo dały nam bramki Patryka Kowalskiego, Szymona Matyjaska i Oskara Kopary. Meczem przełomowym okazało się drugie spotkanie na turnieju z Bałtykiem Koszalin. Tutaj niestety kolejny raz nasi piłkarze musieli uznać wyższość ekipy znad morza. Spotkanie było wyrównane do samego końca i minimalna porażka 2-1 zachwiała formą Wisełki. Bramkę przeciwko drużynie znad morza strzelił Stasiu Kotlęga.


W swoich dwóch ostatnich meczach Wisełka Bydgoszcz Fordon uległa faworytom całej imprezy – brytyjskiemu Norwich City 1-3 (gol Patryk Kowalski) oraz drużynie KS Olimpic Wrocław 1-4 (honorowa bramka Mateusza Pączka). Być może ostatnie wyniki były spowodowane intensywnością poprzednich spotkań, lub po prostu brakiem doświadczenia. Jednak końcowe 6 miejsce należy przyjąć jako duży sukces! Zwłaszcza że o kolejności na miejscach 4-6 zadecydowała różnica bramek.

W całym Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Pomartech Cup 2016 zwyciężyła ekipa Bałtyku Koszalin, drugie miejsce przypadło drużynie Olimpic Wrocław, a ostatnie miejsce na podium zajął KS Warta Poznań. Debiut na tym międzynarodowym turnieju uznajemy za bardzo udany i czekamy na kolejne chwile zwycięstw naszych młodych mistrzów!!