Wisełka Fordon

WISEŁKA PROTEKTOR CUP 2017 - zwycieża Dwunastka Włocławek!

W minioną sobotę byliśmy świadkami kolejnej odsłony ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Wisełka Protektor Cup. Tegoroczna edycja rozgrywana była na hali Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy przy ul. Garbary 2. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn chłopców w wieku do 11 lat. Druga edycja zawodów pod egidą PROTEKTORA obfitowała w dużą dawkę emocji oraz wiele fantastycznych meczów. Po zaciętej rywalizacji końcowy triumf odnieśli zawodnicy Dwunastki Włocławek, którzy w wielkim finale pokonali po rzutach karnych chłopców z Naki Olsztyn!


drużyny

Sobotnie rozgrywki podzielone były na dwa etapy: rywalizację grupową oraz fazę pucharową. Grupa A składała się z drużyn Naki Olsztyn, GLKS Sokół Damasławek, Dwunastka Włocławek i DAP Toruń. W meczu otwarcia w szranki stanęły ekipy Naki Olsztyn i Sokół Damasławek. Olsztynianie wygrali gładko 3-0. Co ciekawe, już w fazie grupowej spotkali się późniejsi finaliści całej imprezy. W pierwszym meczu tych zespołów padł bezbramkowy remis, a obie drużyny pewnie awansowały do półfinałów. Akademie DAP Toruń oraz Sokoła Damasławek musiały zadowolić się walką o miejsca 5-7.


Wisełka Fordon

W grupie B rywalizowali gospodarze, czyli zespoły Wisełka Protektor Bydgoszcz- Fordon, Chrobry Gniezno, Arka II Gdynia oraz Krajna Wyrzysk. Jak burza przez tę fazę przeszli zawodnicy Chrobrego, którzy wygrali wszystkie trzy mecze nie tracąc żadnej bramki, a strzelając aż 7! Drugie miejsce zajęli chłopcy z Bydgoszczy pokonując zawodników Arki oraz Krajnej Wyrzysk.


Finałowa faza turnieju przyniosła ze sobą emocje sięgające zenitu! Wszystkie mecze toczone były na niezwykle wysokim i wyrównanym poziomie. Piąte miejsce przypadło zawodnikom Sokoła Damasławek, którzy dwukrotnie po karnych pokonywali kolejno Krajną Wyrzysk oraz Arkę II Gdynia kończącą zmagania na szóstym miejscu. W meczu o siódme miejsce lepsi okazali się chłopcy z DAP Toruń wygrywając 3-2 z Krajną. Jednak największe emocje były dopiero przed nami.


Włocławek

Pierwszy półfinał na swoją korzyść rozstrzygnęli chłopcy z Naki Olsztyn, którzy wygrali z dzielnie walczącą drużyną Wisełki Protektor Bydgoszcz-Fordon 1-0. Drugi półfinał był także bardzo wyrównany, jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili zawodnicy Dwunastki Włocławek pokonując rywali z Gniezna 1-0. Wielki finał był fenomenalnym widowiskiem! W regulaminowym czasie gry padły aż 4 bramki, a o końcowym sukcesie decydowały rzuty karne. „Jedenastki” lepiej egzekwowali młodzi piłkarze z Włocławka, co przyczyniło się do ich końcowego triumfu! Drużyna Wisełki Protektor Bydgoszcz-Fordon zajęła nielubiane przez sportowców czwarte miejsce ulegając gnieźnianom w meczu o „brąz”.


Włocławek

Piłkarze z Bydgoszczy nie obronili tytułu sprzed roku, ale spisali się naprawdę świetnie! Wisełka, mimo licznych braków kadrowych, awansowała z ciężkiej grupy do półfinału, w którym po prostu zabrakło odrobiny szczęścia i koncentracji. Gratulacje dla wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Każdy walczył o jak najlepszy wynik do końca, dzięki czemu nie było meczów bez zaangażowania o przysłowiową „pietruszkę”. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja okaże się kolejnym krokiem do przodu, zarówno organizacyjnie, jak i sportowo. Poprzeczka wisi coraz wyżej!


Wisełka Fordon
Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Wisełka PROTEKTOR Cup 2018!